کوپلینگ N-EUPEX Aکوپلینگ NEUPEX A - کوپلینگ KB سه تکه - توان گستر آرمانی - کوپلینگ فلندر

کوپلینگ NEUPEX A ( کوپلینگ KB سه تکه ) در حالت طراحی استاندارد دارای المنت های لاستیکی انعطاف پذیر است . جنس کوپلینگ NEUPEX A از چدن خاکستری است و دارای سه قسمت می باشد که این سه تکه بودن باعث سهولت در تعویض لاستیک های کوپلینگ می شود مخصوصا در مکان هایی که نمی خواهیم محرک و متحرک را جابجا کنیم چراکه شیم بندی کردن و هم راستا کردن محرک و متحرک در ابعاد بزرگ کاری بسیار دقیق ، سخت و زمان بر می باشد . این نوع کوپلینگ ها  برای انواع موتورها الکتریکی ، پمپ های پیستونی ، کمپرسورها ، گیربکس ها و… مناسب می باشد .

این نوع کوپلینگ ها دارای سایز های مختلفی از قطر 110میلی متر تا 315 میلیمتر است که میتوان از آنها برای انتقال گشتاور تا 5500 نیوتن متر استفاده کرد . در صورت نیاز مشتریان سایز های بزرگتر این کوپلینگ به صورت سفارشی در اسرع وقت ساخته خواهد شد .

کلیه کار ساخت کوپلینگ NEUPEX A در شرکت مهندسی توان گستر آرمانی به وسیله دستگاه CNC و با دقت بسیار بالا صورت می پذیرد .

کوپلینگ فلندر مدل N-EUPEX-A برای موتور های دایم کار مناسب است و قابلیت تحمل دمای کاری بین 30- درجه تا 80+ درجه سانتی گراد را دارا می باشد .

کوپلینگ NEUPEX A - کوپلینگ KB سه تکه - توان گستر آرمانی - کوپلینگ فلندر

  

 کوپلینگ NEUPEX A - کوپلینگ KB سه تکه - توان گستر آرمانی - کوپلینگ فلندر

 

نحوه انتخاب کوپلینگ NEUPEX A :

برای انتخاب سایز کوپلینگ از فرمول زیر استفاده می شود :

(TN(n.m)=9550[p(kw)/n(1/min)

در این فرمول  p توان موتور برحسب کیلووات و n دور موتور است بر حسب دور در دقیقه است که پس از قرار دادن در رابطه بالا ، (TN) گشتاور موتور بر حسب نیوتن در متر محاسبه می شود .

TN حاصل را در جدول انتخاب کوپلینگ برده و کوپلینگ خود را انتخاب نمایید ، توجه داشته باشید که قطر شفت باید در رنج کوپلینگ انتخاب شده باشد در غیر این صورا باید از یک رنج بالاتر استفاده نمایید .کوپلینگ NEUPEX A - کوپلینگ KB سه تکه - توان گستر آرمانی - کوپلینگ فلندر