گیربكس هلیکال رهنما - گیربکس رهنما

گیربكس هلیکال رهنما

گیربكس هلیکال رهنما به دلیل ایجاد گشتاورهای بالا و دورهای پایین در صنایع سنگین همچون فولاد و سیمان كاربرد بالایی دارند. در گیربكس هلیکال رهنما محورهای موازی با چرخ دنده های هلیكال قرار می گیرند و با داشتن چند محور و مدول دنده های متفاوت دورهای پایین و گشتاورهای بالا را تامین می كنند.

از دیگر ویژگی های گیربكس صنعتی، قابلیت نصب گیربكس كمكی (AUXILIARY LOAD DRIVE) می باشد كه توسط یك سیستم كلاچ(خلاص كن)گیربكس كمكی یا گیربكس اصلی از مدار كاركرد خارج گردیده و یكی ازگیربكس ها وارد مدار می گردد.

 مشخصات فنی:

گیربكس هلیکال رهنما - گیربکس رهنما - توان گستر آرمانی

 گیربكس سری RAP

گیربكس سری RAP شافت موازی با قدرت های متوسط و بالا می باشند که بر حسب موارد کاربرد، دارای تنوع فراوانی می باشند. از ویژگی های اینگیربكس ها پوسته چدنی کاملا مستحکم می باشد که از چهار جهت قابلیت نصب دارند. در این گیربكس ها بدون تغییر ساختار ظاهری، می توان دو تبدیل و یا سه تبدیل را اجرا کرد. با توجه به اینکه این نوع گیربكس ها نوع برگشت پذیر می باشند، در صورت لزوم برای جلوگیری از حرکت معکوس آنها، باید از مکانیزم های بازدارنده جداگانه ای استفاده کرد.

  گیربكس سری RAN

گیربكس هلیکال رهنما - گیربکس رهنما - توان گستر آرمانی

شافت های ورودی و خروجی این گیربكس ها با زاویه 90 درجه نسبت به هم ساخته شده اند كه این انتقال حركت توسط چرخ دنده های مخروطی انجام می شود و با اصلاحاتی كه در آن صورت گرفته كمترین میزان صدا را دارا می باشد، گیربكس های سری RAN 8-15-20-24-25-28-38-48دارای محفظه چدنی هستند كه از دیدگاه مهندسی دارای مقاومت بالایی می باشد. درپوش های روغنكاری گیربكس های سری RAN 2 24-28-38-48 به گونه ای طراحی شده كه در شرایط مختلف قابل نصب می باشند. گیربكس های بزرگتر یعنی RAN 28-38-48 را می توان با استفاده از یك فلنچ ناقوسی شكل و یك كوپلینگ دنده ای به الكتروموتور متصل نمود.

 

 گیربكس سری RAO

گیربكس هلیکال رهنما - گیربکس رهنما - توان گستر آرمانی

گیربكس RAO به گونه ای طراحی شده اند که دارای پوسته ای کاملا ماشین کاری شده و با قابلیت نصب در جهات مختلف می باشند. طراحی ایده آل و کیفیت مرغوب جنس این گیربكس ها، زمینه انجام کاربری های سنگین را برای آنها فراهم آورده است. این گیربكس ها قابلیت تبدیل دور در دو مرحله (یک سری چرخ دنده مخروطی و چرخ دنده های هلیکال) ویا سه مرحله (یک سری چرخ دنده مخروطی و دو سری چرخ دنده هلیکال) را دارند. بدنه گیربکس ها 100-110 -130 مشابه نوعRAP می باشند و تنها تفاوت آنها وجود مجموعه چرخ دنده های مخروطی در قسمت جلو می باشد .

میزان افزایش گشتاورخروجی در گیربکس های100 – 130 به طراحی چرخ دنده ها، استحکام بلبرینگها و نیز جنس چدن  داکتیل 60-50 GGG برای مقاومت و ضربه پذیری بیشتر بستگی دارد.

 كاربرد

این نوع از گیربكس ها به دلیل بزرگ بودن و قابلیت تحمل توان های بالا در ورودی گیربكس در صنایع سنگین همچون صنعت فولاد ،سیمان ،نئوپان سازی،صنعت روی، پتروشیمی و مس مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین این گیربكس ها در صنعت نورد فولاد ،در جابجایی های سنگین از قبیل دستگاه های انتقال مواد در معادن و كوره های ذوب ، پرس های سنگین ،چرثقیل های بزرگ جهت تامین گشتاور مورد نیاز پمپ های هیدرولیكی غول پیكر ،انواع اسیاب های موجود در معادن روی و مس ،آسیاب های بال میل و ….مورد استفاده قرار می گیرد.