گیربکس حلزونی رهنما 

این نوع از گیربکس ها متشكل از یك ماردون فولادی كه سخت كاری پیوسته شده و سنگ خورده است و یك چرخدنده حلزونی از جنس برنز ریخته گری شده است. این گیربکس ها حركت سینماتیكی خود را از این دو قطعه تامین می كند. در گیربکس های حلزونی به دلیل ساختار و زاویه ی خروجی آنها به دلیل متعامد بودن دارای كاربری های فراوانی است و به دلیل كاركرد نرم در سیستم های بالابر و همچنین آسانسورها كه نیاز به ایجاد گشتاور و راه اندازی نرم است، كاربرد فراوانی دارند. همچنین این گیربکس ها در كانوایرها و سیستم های انتقال مواد كوچك نظیر كارخانه های كاشی و سرامیككاربرد فراوانی دارند، یكی دیگر از مزایای منحصر به فرد این گیربکس ها قابلیت نصب در هشت حالت متفاوت كه باعث استفاده راحت این گیربکس گردیده است و مزیت منحصر به فرد این نوع از گیربکس ها تعمیر و نگهداری آسان آنها است. از دیگر مشخصه های گیربکس حلزونی، عدم برگشت پذیری در نسبت های تبدیل بالای 30 است.

 

 مشخصات فنی:

 گیربکس حلزونی رهنما سری VF

سری VF شامل گیربکس ها و موتور گیربکس هایی هستند که انتقال حرکت در آنها به وسیله یک جفت شافت و چرخ دنده حلزونی صورت می گیرد. از مهم ترین ویژگی های این محصول می توان به برگشت ناپذیری نسبی، کارکرد نرم پروفیل دندانه های حلزونی جهت افزایش بازدهی، کاهش صدا و عیوب محصول اشاره كرد. به منظور افزایش طول عمر گیربکس، چرخ دنده حلزونی از جنس آلومینیوم برنز با مقاومت بالا می باشد. قابل تغییر بودن موقعیت نصب و جهت پایه ها به منظور سادگی نصب و راه اندازی و استفاده از پروانه خنک کننده در VF250 و VF210 از دیگر ویژگی های این سری می باشند.

 گیربکس حلزونی رهنما سری RVF

گیربکس های سری RVF گونه ای از سری VF می باشند که دارای یک جعبه دنده تقلیل دور اولیه حاوی یک جفت چرخ دنده مارپیچ هستند که روی شافت ورودی گیربکس حلزونی مونتاژ شده و بدین ترتیب می توان  به نسبت تبدیل تقلیل دور تا 300 دست پیدا كرد. این دو چرخ دنده هلیکال در محفظه ای قرار دارند که جدا از گیربکس حلزونی روغنکاری می شود. موتور توسط یک فلنچ به پینیون متصل شده و مجموعه ای یک پارچه و مستحکم را ایجاد می نماید.

 گیربکس حلزونی رهنما سری VF/VF

برای حصول به نسبت دورهای بالاتر، دو گیربکس حلزونی نوع VF توسط فلنچ به هم مونتاژ شده اند. بهتر است جهت دسترسی به دورهای بسیار پایین، از گیربکس های ترکیبی دو حلزونی استفاده شود.

 

 كاربرد گیربکس حلزونی رهنما

این گیربکس ها در صنایع و دستگاه هایی نظیر

  • صنایع كاشی و سرامیك
  • آسیاب های كوچك
  • سیستم های انتقال مواد
  • گیربکس کانوایر
  • گیربکس نوار نقاله
  • گیربکس بالابر
  • گیربکس صنایع غذایی
  • گیربکس دستگاه نانوایی
  • گیربکس دستگاه جابجایی

دیزل ژنراتورها ،كمپرسورها ، پمپ های سیلندری ، ماشین های بلوك و آجر ، وزنده ها ، هواكش ها ،میكسر های بشكه ای،خورد كن ها،ماشین آلات غربال گری،میكسرهای بتن،ماشین آلات بسته بندی و شیشه پر كنی، لرزاننده (SHAKER)  ،كوره های صنعتی و …دارای كاربرد هستند.